Ciąg dalszy procesu w sprawie śmierci ojca Zbigniewa Ziobry

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2014 14:16

Pod koniec ubiegłego roku, po siedmiu latach umorzeń i odwołań, przed krakowskim sądem zaczął się proces dotyczący śmierci w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Jerzego Ziobry, ojca byłego ministra sprawiedliwości - Zbigniewa. Rodzina zmarłego będzie wnioskować o wyłączenie sędzi Agnieszki Pilarczyk z procesu.

Jerzy Ziobro 22 czerwca 2006 r. został przyjęty do kliniki kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 2 lipca po północy zmarł. Miesiąc później Witold (brat Zbigniewa, ówczesnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego) zawiadomił prokuraturę o nieprawidłowościach w leczeniu.

Prokuratura konsekwentnie uważała jednak, że nie ma podstaw do oskarżenia czwórki lekarzy ze szpitala a śledczy z Ostrowca Świętokrzyskiego dwukrotnie umarzali sprawę, ostatnio powołując się na opinię biegłych ze Śląska.

Jednak z prywatnych ekspertyz zamówionych przez rodzinę w kilku klinikach kardiologicznych za granicą wynika, że na każdym etapie leczenia Jerzego Ziobry popełniano błędy - począwszy od wyboru metody działania (zamiast stentowania powinien mieć zabieg kardiochirurgiczny), poprzez dobór leków i sposób wykonania zabiegów koronaroplastyki, a na nierozpoznaniu w porę zawału serca kończąc.

W kilka miesięcy po tym, jak ruszył proces rodzina Ziobrów chce zawnioskować o wyłączenie prowadzącej sprawę sędzi. Ich zdaniem proces nie jest bezstronny.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum