Chrzanów: placówka odmawia wykonania zabiegu, pacjent skarży się rzecznikowi

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2013 09:57

W przychodni należącej do Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Chrzanowie pacjentowi odmówiono wykonania zabiegów rehabilitacyjnych barku, mimo że miał wyznaczony termin. Poproszono go jeszcze, żeby zobowiązywał się, że nie będzie korzystał z usług innych lekarzy.

Chrzanów: placówka odmawia wykonania zabiegu, pacjent skarży się rzecznikowi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pacjent odmówił złożenia podpisu na karcie zabiegu. Uznał, że to niedorzeczne, bo przecież w czasie oczekiwania na nowy termin może potrzebować pomocy np. chirurga. I co wtedy? Postanowił zatem poskarżyć się rzecznikowi praw pacjentów. Ten poprosił go, by przysłał kserokopie karty zabiegu, żeby można było przeanalizować postępowanie placówki.

Po trzech dniach nachodzenia personelu przychodni w końcu lekarka wydała mu kopie dokumentów. Tyle tylko że pomyliła daty. Rzecznik praw pacjenta w Krakowie ciągle nie ma właściwego dokumentu.

Jacek Bojdoł, prezes Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Chrzanowie, tłumaczy w Gazecie Krakowskiej, że klauzula zakazująca pacjentom leczenia w innych poradniach ma na celu ich dobro. - Chodzi o to, by nie korzystali z innych zabiegów, bo mogą w nadmiarze zaszkodzić. Poza tym dochodzą kwestie finansowe. Narodowy Fundusz Zdrowia nas z tego rozlicza - wyjaśnił.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze