Chorzów: przyszedł z bronią na izbę przyjęć i zażądał zbadania partnerki

Autor: Radio Piekary/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2019 08:41

Policjanci zatrzymali mieszkańca Chorzowa, który przedmiotem przypominającym pistolet próbował zmusić personel chorzowskiego szpitala, aby przebadał jego partnerkę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W jego sprawie zadecyduje sąd.

Chorzów: przyszedł z bronią na izbę przyjęć i zażądał zbadania partnerki
Policja odnalazła pistolet, którym mężczyzna groził personelowi szpitala Fot. Archiwum

W sobotę (25 maja) wieczorem dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony, że w izbie przyjęć Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie mężczyzna grozi bronią personelowi. Na miejsce zostali skierowaniu mundurowi z Komisariatu I Policji w Chorzowie. Przed ich przyjazdem mężczyzna opuścił jednak szpital - informuje Radio Piekary.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna przyszedł do szpitala ze swoją partnerką i poprosił o zbadanie jej przez lekarza. Gdy okazało się, że kobieta nie jest ubezpieczona i będzie musiała pokryć koszty badania, zażądał wykonania badania bezpłatnie. Gdy personel izby przyjęć wyjaśnił, że bez wniesienia opłaty badanie jest niemożliwe, mężczyzna wyjął przedmiot przypominający pistolet i zaczął grozić pracownikom.

Para opuściła w końcu szpital, policjanci jednak szybko ich namierzyli. Zabarykadowali się w mieszkaniu. Dzięki wsparciu strażaków mundurowi weszli do lokalu, w którym zastali ich pijanych. 33-latek został zatrzymany. Znaleziono również pistolet, którym mężczyzna groził personelowi szpitala. Broń zostanie poddana specjalistycznym badaniom.

Więcej: www.radiopiekary.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum