Chory na cukrzycę trafił do izby wytrzeźwień. Prokuratura umorzyła śledztwo

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2015 15:41

Chory na cukrzycę mężczyzna zasłabł w autobusie. Mimo opaski na ręku i dokumentacji poświadczającej chorobę zamiast do szpitala, trafił na izbę wytrzeźwień. Prokuratura w Zabrzu uznała, że nie doszło do złamania prawa i umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Chory na cukrzycę trafił do izby wytrzeźwień. Prokuratura umorzyła śledztwo
Prokuratura nie dopatrzyła się złamania prawa Fot. Archiwum RZ

Zdaniem prokuratury nie doszło też do narażenia życia lub zdrowia mężczyzny, chociaż miał łagodnie niedocukrzenie - lekarz w izbie pomógłby, gdyby się zwiększyło. Prokuratura oparła swoją decyzję na opinii biegłego diabetologa - informuje tvn24.pl

Wszystko wydarzyło się w lutym br. w autobusie miejskim. Mężczyzna zasłabł, a kierowca autobusu, zamiast pogotowia, wezwał do pasażera straż miejską. Strażnicy odwieźli go do izby wytrzeźwień. Twierdzą, że był agresywny słownie i fizycznie.

W izbie nikt nie zainteresował się dokumentacją medyczną, którą chory miał w plecaku, ani charakterystyczną bransoletką na jego ręku z informacją, że jest chory na cukrzycę. Nikt nie pytał dlaczego ma przy sobie insulinę. W niczym nie pomogły też badania na zawartość alkoholu w organizmie, z których wynikało, że mężczyzna jest trzeźwy.

Więcej: http://www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum