Choroszcz: nieprawidłowości przy testowaniu leków znów na wokandzie

Autor: Radio Białystokl/Rynek Zdrowia • • 20 października 2009 13:15

Sprawa nieprawidłowości przy testowaniu leków w Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy znów przed sądem. We wtorek zajął się nią Sąd Apelacyjny w Białymstoku, gdzie odbywa się proces apelacyjny.

W maju białostocki sąd skazał byłego dyrektora placówki oraz dwie lekarki na kary więzienia w zawieszeniu i po kilkadziesiąt tysięcy złotych grzywny. Oskarżeni od początku nie przyznają się do winy.

Zdaniem śledczych na ich działaniu jedna z firm farmaceutycznych straciła prawie 370 tysięcy złotych, a NFZ - ponad 76 tysięcy złotych.

Wszystko podczas testowania leków. W umowie z firmą farmaceutyczną wskazano leki, których nie można stosować razem z lekami testowanymi. Prokuratura zarzuca oskarżonym, że łączyli te farmaceutyki, a co innego wykazywali w dokumentacji.

Oskarżeni się z tym nie zgadzają. Ich obrońcy mówili, że cała ta afera wybuchła dlatego, że firma farmaceutyczna chciała doprowadzić do zmiany dyrektora szpitala w Choroszczy obawiając się, że oskarżony nie będzie chciał korzystać z jej leków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum