Choroszcz: 900 pracowników zamierza walczyć o premie w sądzie

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2013 08:42

Załoga Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy uważa, że dyrekcja bezprawnie pozbawiła ją części premii uznaniowej. Dwie osoby wystąpiły już do sądu pracy. W pierwszym, jeszcze nieprawomocnym wyroku, sąd przyznał rację pracownikowi. Druga rozprawa odbędzie się 6 lutego.

Przedstawiciele związków zawodowych działających w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy nie kryją zadowolenia z decyzji sądu i liczą, że wszystkim pracownikom uda się dojść do ugody z dyrekcją - informuje Kurier Poranny.

W 2006 r. związki zawodowe i dyrekcja lecznicy osiągnęły porozumienie w sprawie wypłaty wynagrodzeń. Ustalone zostały też kwestie premii uznaniowej. Wynosiła ona do 13 proc. zasadniczego wynagrodzenia i była wypłacana w maksymalnej wysokości do lutego ub.r. Następnie jej wysokość była różna.

Zdaniem związkowców, przepisy dotyczące wynagrodzeń nie przyznają dyrekcji prawa do dokonywania korekt dotyczących wysokości premii dla pracowników. Z kolei dyrektor placówki już zapowiedział odwołanie się od wyroku w pierwszej sprawie wyjaśniając, że jego decyzje podyktowane są pogarszającą się sytuacją finansową szpitala.

Więcej: www.poranny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum