Chora na RZS pozwała producenta leku

rynekaptek.pl Autor: PTWP - RynekAptek.pl • Źródło: rynekaptek.pl/Rynek Zdrowia   • 03 czerwca 2015 21:20

41-letnia pacjentka pozywa producenta leku stosownego w RZS za efekty uboczne, jakie miał wywołać w jej organizmie. Żąda pół miliona zł odszkodowania.

Chora na RZS pozwała producenta leku

Kobieta kilka lat temu rozpoczęła kurację na oddziale reumatologicznym w Akademickim Centrum Klinicznym we Wrocławiu. W ciągu półtora roku co jakiś czas dostawała dożylnie, w formie kroplówki, lek o nazwie Remicade.

Jak twierdzi, kiedy wzięła dziewiątą dawkę, jej stan zdrowia drastyczne się pogorszył. Zaczęła mieć duszności w nocy i traciła przytomność. Powtórzyło się to kilkakrotnie.

Badania wykonane m.in. rezonansem magnetycznym wykazały zmiany w mózgu. W trakcie ataków padaczkowych następował szczękościsk, drżenie nóg i rąk. Rezultatem jest orzeczenie u niej drugiego stopnia niepełnosprawności.

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew o odszkodowanie przeciwko firmie Janssen (producent Remicade), a do prokuratury rejonowej we Wrocławiu zawiadomienie o narażeniu życia i zdrowia kobiety.

Pełnomocnik uważa, że lekarze z Akademickiego Szpitala Klinicznego nie przeprowadzili z pacjentką dokładnego wywiadu. Nie ocenili więc, czy Remicade może negatywnie wpłynąć na jej zdrowie.

Więcej: www.rynekaptek.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum