Chojnice: płace minimalne w szpitalu pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2020 11:04

W środę (19 lutego) w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. w Chojnicach pojawiła się Państwowa Inspekcja Pracy. Celem wizyty jest sprawdzenie, czy minimalne wynagrodzenia za styczeń br. wypłacono prawidłowo. Od stycznia br. powinno ono wynosić 2,6 tys. zł brutto. W chojnickim szpitalu niektórzy pracownicy, aby je osiągnąć, dostali dodatki.

Chojnice: płace minimalne w szpitalu pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Starosta chojnicki Marek Szczepański informuje, że wszyscy pracownicy szpitala z najniższym wynagrodzeniem otrzymali za styczeń wynagrodzenie minimalne 2,6 tys. zł brutto, z wyłączeniem dodatku stażowego oraz za pracę w godzinach nocnych. Dodaje też, że wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 2 tys. 250 zł brutto otrzymuje 139 osób, zaś dodatek do wynagrodzenia w wys. od 150 zł do 210 zł brutto otrzymuje 240 osób.

Mirosława Dalecka, radna Rady Powiatu Chojnickiego, zaznacza, że zwrócili się do niej pracownicy działu gospodarczego - higieny, kuchni oraz transportu wewnętrznego, z informacją że otrzymują wynagrodzenie w wys. 2 tys. 250 zł plus 150 zł dodatku do wynagrodzenia. "Te 2 tys. 600 zł ma być z wyłączeniem dodatku stażowego, innych dodatków jak za nocki, nadgodziny, niedzielę i święta" - mówi cytowana przez Gazetę Pomorską.

Dalecka dodaje, że zgłosiły się do niej także opiekunki i sekretarki medyczne, twierdząc, że w drugiej transzy do 10 dnia miesiąca otrzymały do wynagrodzenia właśnie dodatki za niedzielę.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum