Chełm: zmarła godzinę po wyjściu ze szpitala

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2012 19:04

65-letnia pacjentka zmarła na ulicy w godzinę po opuszczeniu SOR Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

W czwartek (28 czerwca) po godz. 20 chora zgłosiła się do oddziału ratunkowego z wysokim ciśnieniem i kołataniem serca - informuje Dziennik Wschodni.

Arnold Król, zastępca dyrektora ds. medycznych w chełmskim szpitalu wyjaśnia, że lekarz dyżurny zbadał pacjentkę i zlecił wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych. Podał też leki. Jego zdaniem, zarówno EKG, jak i pozostałe badania nie wykazały nic niepokojącego, a po podanych specyfikach kobieta poczuła się lepiej. Nie było wskazań do zatrzymania jej w szpitalu.

Dyrektor podkreśla, że chora nie chciała czekać na wyniki zleconych badań dodatkowych. Nie chciała też, aby szpital skontaktował się z rodziną. Odmówiła, gdy zaproponowano jej odwiezienie do domu karetką.

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety. Być może sekcja zwłok wykaże, co było przyczyna jej śmierci. W szpitalu także wszczęto postępowanie wyjaśniające. 

Więcej: http://www.dziennikwschodni.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum