Chełm: sąd sprawdzi stan zdrowia oskarżonego lekarza

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 26 września 2013 09:53

Zapadła decyzja o powołaniu biegłego, który zweryfikuje aktualny stan zdrowia Romana Z., oskarżonego lekarza, wobec którego zawieszono postępowanie ze względu na stan zdrowia. Okazało się, że lekarz cały czas pracuje w szpitalu.

Chełm: sąd sprawdzi stan zdrowia oskarżonego lekarza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Dziennik Wschodni, sąd sprawdzi, czy Roman Z., chirurg z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie może wrócić na ławę oskarżonych. Mężczyzna odpowiada m.in. za narażenie życia pacjentki. Ze względu na stan jego zdrowia, postępowanie zawieszono. Jednocześnie lekarz cały czas pracuje w szpitalu. Stan zdrowia chirurga ma zweryfikować biegły. Opinia w tej sprawie powinna być gotowa za 3-4 tygodnie.

Roman Z. i pięcioro innych lekarzy z Chełma odpowiadali za zaniedbania, które zdaniem prokuratury doprowadziły do śmierci 25-letniej pielęgniarki z Warszawy. Lekarze otrzymali już wyroki więzienia w zawieszeniu. Zapłacą też grzywny. Sprawę Romana Z. wyłączono jednak do odrębnego postępowania. Przyczyną była poważna choroba oskarżonego. Jednocześnie chirurg wciąż pracuje w chełmskim szpitalu.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze