×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chełm: lekarz z zarzutami po śmierci niemowlęcia

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia12 lutego 2014 20:12Aktualizacja: 12 lutego 2014 20:31

Prokuratura Rejonowa w Chełmie postawiła lekarzowi Piotrowi Z., kierownikowi oddziału pediatrii Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie zarzuty dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnego spowodowania śmierci 3,5-miesięcznego dziecka.

Chełm: lekarz z zarzutami po śmierci niemowlęcia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pod koniec stycznia śledczy postawili zarzuty w tej samej sprawie także dyspozytorce w szpitalu i lekarce pełniącej dyżur na pediatrycznej izbie przyjęć.

24 lutego 2013 roku. 3,5-miesięczny chłopczyk dostał wysokiej temperatury. Rodzice zadzwonili po karetkę pogotowia. Jak opowiadali potem prasie, dyspozytorka odmówiła jednak skierowania karetki i poleciła podać dziecku leki przeciwgorączkowe. Mimo to rodzice zawieźli chłopca do szpitala, gdzie również go nie przyjęto. 

Wkrótce po tym dziecko zmarło  w wyniku sepsy. Prokuratorzy zarzucają lekarzowi, że nie wykonał pełnego badania fizykalnego i nie zlecił przeprowadzenia badań dodatkowych. Lekarz nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Więcej:  www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum