Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej czekają kontrole

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2016 08:54

Prokuratura analizuje zawiadomienie, jakie władze województwa złożyły wobec prof. Elżbiety Starosławskiej, formalnie nadal dyrektorki Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Fot. PTWP

Kontrola urzędu marszałkowskiego ujawniła że dyrektor COZL - jak podaje urząd - złamała ustawę antykorupcyjną i złożyła nieprawdziwe oświadczenie, że nic jej nie łączy z firmą startującą w przetargu na dostawę leków do szpitalnej apteki. Pracowała jednak dla tej firmy przy badaniach klinicznych.

Według informacji Kuriera Lubelskiego COZL chcą też sprawdzić: NIK (który jest już w Centrum) i Urząd Kontroli Skarbowej.

Przypomnijmy, że uchwałę o rozwiązaniu stosunku pracy z dyrektorką COZL za wypowiedzeniem zarząd województwa podjął już w lutym. Zarząd uznał wtedy, że "wyczerpane zostały możliwości dalszej współpracy", wobec m.in. naruszenia przez dyrektorkę "dobrze rozumianego interesu kierowanej przez nią jednostki poprzez narażenie jej na straty finansowe".

Uchwała o odwołaniu nie została jednak skutecznie dotychczas doręczona, ponieważ Starosławska przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Starosławska w przesłanym we wtorek (15 marca) do mediów oświadczeniu napisała, że działania urzędników marszałka naruszają jej dobre imię.

''Nigdy i w żadnej sprawie nie składałam fałszywych oświadczeń. Ze spokojem oczekuję postępowania prokuratorskiego w tej sprawie'' - oświadczyła.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum