Celnicy znaleźli sterydy w przesyłce z Chin

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2013 11:23

2 kg sterydów anabolicznych w przesyłce kurierskiej z Chin znaleźli śląscy celnicy. Obecność w paczce testosteronu i nandrolonu potwierdziły badania laboratoryjne - poinformowała Izba Celna w Katowicach.

Paczkę znaleziono w trakcie kontroli przesyłek, jakie Śląska Służba Celna przeprowadziła w magazynie jednej z firm kurierskich.

- Dotyczyła przesyłek kurierskich, które wcześniej już przeszły odprawę celną i zostały dopuszczone do sprzedaży na obszarze Wspólnoty Europejskiej - poinformowała Grażyna Kmiecik z Izby Celnej w Katowicach.

Paczkę z Chin znalazł pies szkolony do wykrywania narkotyków. W przesyłce były dwa wypełnione białym proszkiem worki z folii aluminiowej, o wadze kilograma każdy. Celnicy zbadali substancję testerem do identyfikacji narkotyków oraz przeprowadzili badanie laboratoryjne. Badanie potwierdziło obecność w substancji sterydów anabolicznych - nandrolonu i testosteronu.

Odbiorcą przesyłki był mieszkaniec Podkarpacia. Wartość sterydów oszacowano na 182 tys. złotych. W związku z podejrzeniem nielegalnego sprowadzenia sterydów z Azji na terytorium kraju służba celna wszczęła postępowanie.

Celnicy podejrzewają, że prawdopodobnie niebezpieczne anaboliki miały być nielegalnie rozprowadzane w siłowniach na południu Polski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum