CIS: termin procedowania projektu "Zatrzymaj aborcję" nie został jeszcze wyznaczony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2020 09:16

Już trzeci miesiąc na procedowanie w Sejmie czeka obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję" - pisze we wtorek (11 lutego) "Nasz Dziennik".

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało gazetę, że w bieżącej kadencji projekt "Zatrzymaj aborcję" został skierowany do pierwszego czytania 22 listopada 2019 r. "Jego termin nie został jeszcze wyznaczony. Zgodnie z ustawą o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli pierwsze czytanie projektu powinno się odbyć nie później, niż w terminie sześciu miesięcy od daty pierwszego posiedzenia Sejmu" - napisało CIS w przesłanym dziennikowi komunikacie.

Gazeta wylicza, że posłowie mają czas na podjęcie sprawy do 22 maja. - To projekt miliona obywateli. Czekamy na pierwsze czytanie projektu i na wyznaczenie przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek komisji, która będzie go rozpatrywała. Będziemy obserwować posłów i informować opinię publiczną, czy i kto spowalnia proces legislacyjny - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina, zastępca pełnomocnika inicjatywy "Zatrzymaj aborcję".

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum