policja.pl/Rynek Zdrowia | 03-02-2015 13:32

CBŚP rozbiło grupę prowadząca nielegalną sprzedaż substancji farmaceutycznych

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się sprzedażą substancji farmaceutycznych. Ustalono, że sprawcy wprowadzili do obrotu nielegalne leki wpływające na popęd seksualny o wartości co najmniej 5 mln zł.

Policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 24 osoby. Wszystkim grozi kara nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji od jakiegoś czasu pracowali nad zorganizowaną grupą przestępczą, która sprzedawała na terenie całej Polski nielegalne produkty farmaceutyczne, wpływające na popęd seksualny kobiet i mężczyzn. Mundurowi ustalili, że grupa zaopatrywała się na rynku azjatyckim. Następnie kanałem przerzutowym z Wielkiej Brytanii przez Holandię leki trafiały do Polski. Na terenie naszego kraju farmaceutyki były magazynowane i wprowadzane na rynek za pośrednictwem internetu.

W toku śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty 24 członkom grupy przestępczej. Wszyscy pochodzą z województwa wielkopolskiego. Lider grupy, zwany "Królem Viagry", był już karany za podobne przestępstwo.

Dotychczas policjanci ustalili, że sprawcy rozprowadzili na terenie całego kraju co najmniej 300 tys. sztuk nielegalnych leków o wartości ponad 5 mln złotych.

Więcej: www.policja.pl