CBŚ zlikwidowało fabrykę mefedronu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2011 10:07

Fabrykę nowego na polskim rynku narkotyku - mefedronu zlikwidowali w woj. świętokrzyskim policjanci z CBŚ. Przechwycili 5 kg tego środka o szacunkowej wartości 100 tys. zł i zatrzymali jednego z organizatorów - 33-latka z Małopolski.

CBŚ zlikwidowało fabrykę mefedronu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mefedron jest specyfikiem zakazanym w Polsce. Według specjalistów efekty jego zażycia przypominają działanie amfetaminy lub ekstazy. Po zażyciu nawet niewielkich dawek tego narkotyku dość często dochodzi do przejściowej utraty pamięci.

Zachodnie media opisywały przypadki śmierci młodych ludzi, którzy przyjęli ten środek. Jak informowano bardzo groźne dla zdrowia miało być połączenie tego specyfiku z alkoholem.

- Mefedron jako narkotyk jest nowością na rynku, ale staje się coraz bardziej popularny wśród dilerów i ich klientów. Z informacji, które do nas docierają, wynika, że środek ten zaczyna wypierać popularną dotąd amfetaminę - powiedział w piątek (26 sierpnia) PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski

Dodał, że jest to substancja silnie uzależniająca. - Jego ewentualne przedawkowanie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia - powiedział.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum