CBŚ odzyskało skradzione osocze

Autor: PAP, TVN24/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2010 15:23

11 ton osocza krwi ludzkiej o wartości miliona euro odzyskali policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Transport z osoczem skradziono w Niemczech. Odbiorca towaru się nie stawił. Do przestępstwa doszło w weekend (6-7 lutego) w Lipsku, podczas postoju na parkingu. Towar był w drodze z USA do Austrii, gdzie miał trafić do siedziby firmy należącej do światowego lidera w dziedzinie technologii związanych z krwiolecznictwem – podaje TVN24.

W poniedziałek (8 lutego) funkcjonariusze dowiedzieli się, że skradziona chłodnia może znajdować się w Świecku (Lubuskie). Do akcji wkroczyli policjanci CBŚ, wspierani przez antyterrorystów z gorzowskiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Do wtorku (9 lutego) tylko obserwowali teren z ukrycia, licząc na zatrzymanie osoby, która miała odebrać towar. W środę (10 lutego) wkroczyli do akcji.

– Ze względu na upływający czas, który mógł spowodować zniszczenie surowicy, policjanci podjęli decyzję rozpocząciu działań – powiedział Artur Chorąży z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Ładunek udało się uratować. Policjanci CBŚ i funkcjonariusze Biura Współpracy Międzynarodowej pracują teraz nad wykryciem organizatorów i sprawców kradzieży.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum