CBOS: coraz mniej Polaków sądzi, że w służbie zdrowia dochodzi do korupcji

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 31 maja 2017 11:08

CBOS zwraca uwagę, że istotnie zmniejszyło się przekonanie Polaków o korupcji w dziedzinach najczęściej z nią kojarzonych - w służbie zdrowia (spadek wskazań o 15 punktów procentowych) oraz wśród polityków: działaczy partyjnych, radnych, posłów i senatorów (spadek o 14 punktów).

CBOS: coraz mniej Polaków sądzi, że w służbie zdrowia dochodzi do korupcji
CBOS: coraz mniej Polaków sądzi, że w służbie zdrowia dochodzi do korupcji. Fot. PTWP

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że w ciągu niespełna czterech lat zmniejszyło się grono Polaków, którzy uważają, że korupcja w kraju stanowi duży problem społeczny. Myśli tak 76 proc. z nas. W poprzedniej edycji badania było to 87 proc. społeczeństwa. O 8 punktów procentowych zmniejszył się odsetek badanych, którzy uważają, że korupcja stanowi bardzo duży problem - do 31 proc.

Ogólnie postrzeganie nasilenia tego zjawiska jest najmniejsze od 1991 roku.

Na pytanie, gdzie najczęściej występuje zjawisko korupcji, 48 proc. osób odpowiedziało, że dochodzi do niej w polityce, służbie zdrowia (38 proc.) oraz w jednostkach wymiaru sprawiedliwości (32 proc.) i w urzędach administracji samorządowej (30 proc. badanych). 

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum