CBA zatrzymało szefa Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii - sprawa jest związana z koronawirusem

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 13 października 2020 08:55

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie (WIHE). W okresie od marca do czerwca 2020 r. szef WIHE miał przywłaszczyć mienie należące do Instytutu w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów w kierunku koronawirusa.

CBA zatrzymało szefa Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii - sprawa jest związana z koronawirusem
Mężczyzna w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści. Fot. Archiwum

Jak informuje we wtorkowym (13 października) komunikacie CBA, zatrzymanie jest efektem śledztwa prowadzonego wspólnie z Wydziałem do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dyrektor WIHE przywłaszczone mienie miał przekazać osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego.

Mężczyzna w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści. Funkcjonariusze przeszukali między innymi miejsce zamieszkania i pracy zatrzymanego.

CBA przypomina, że WIHE jest najważniejszą wojskową placówką w Polsce powołaną do przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym, chemicznym, radiologicznym i nuklearnym. Dyrektorem Instytutu jest płk dr n. med. Adam Ziemba.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum