CBA zatrzymało podejrzanych o wyłudzenie 2 mln z NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2009 11:56

W ciągu ostatnich dni zatrzymano trzech pracowników firm medycznych podejrzanych o wyłudzenie 2 mln złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Bartłomiejowi  K., Agnieszce G. oraz Małgorzacie N. postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowania dokumentacji oraz oszustw. Bartłomiej K. zastał aresztowany na trzy miesiące, wobec dwóch kobiet zastosowano dozór policyjny, informuje PAP.

Zatrzymani w latach 2004-2008, na podstawie sfałszowanej dokumentacji lekarskiej, m.in. kart zleceń i kart zaopatrzenia w środki sanitarne, wyłudzali z poznańskiego oddziału NFZ pieniądze. Dokumenty wystawiane były przede wszystkim na osoby zdrowe, albo dopisywano zwiększone zapotrzebowanie na oryginalnych receptach.

Bartłomiej K. został aresztowany na trzy miesiące. Zarzucono mu, że jako właściciel spółki przedkładał poznańskiemu NFZ fałszywe zlecenia na zaopatrzenie w materiały sanitarne. Wobec Małgorzaty N., z uwagi na niewielką kwotę wyłudzeń (16 tys. zł), zastosowano dozór policyjny oraz 5 tys. zł poręczenia majątkowego. Sąd nie zgodził się na aresztowanie Agnieszki G. i ustanowił wobec niej dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju

Zabezpieczona została dokumentacja i sprzęt medyczny, które stanowią o popełnionych przestępstwach. Śledztwo w sprawie oszustw zostało wszczęte na bazie dokumentów CBA i NFZ już pod koniec listopada ubiegłego roku. Zebrane materiały dowodowe pozwoliły na zatrzymanie trzech osób i postawienie im zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum