CBA zatrzymało dwóch lekarzy w tzw. sprawie Lwa R.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2010 16:42

Funkcjonariusze CBA zatrzymali we wtorek (2 marca) dwóch warszawskich lekarzy podejrzanych o korupcję i poświadczanie nieprawdy.

Zatrzymani lekarze to radiolodzy z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie - Andrzej P. i Jarosław R. – Obu zarzuca się przyjęcie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej. Grozi im kara do 10 lat więzienia – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert.

Obaj zostali zatrzymani we wtorek rano w Warszawie przez CBA. Obecnie są przesłuchiwani w Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi. W środę (3 marca) śledczy zdecydują, czy wystąpić do sądu o ich aresztowanie.

To kolejne osoby zatrzymane w śledztwie w sprawie korupcji, płatnej protekcji i fałszowania dokumentacji medycznej, na podstawie której sądy decydowały o odraczaniu wykonania kar lub nieosadzaniu w aresztach osób podejrzanych o popełnienie przestępstw - także gangsterów.

W sumie zarzuty w tej sprawie usłyszało już 27 osób. Wśród podejrzanych są m.in. producent filmowy Lew R. i jego syn Marcin R. oraz adwokaci Andrzej P. oraz Robert D.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum