CBA zatrzymało cztery osoby, które mały nielegalnie wywozić leki za granicę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2019 10:57

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby, które miały działać w grupie przestępczej nielegalnie wywożącej leki z Polski za granicę - dowiedziała się PAP. Grupa miała wywieźć lekarstwa za blisko 140 mln zł.

CBA zatrzymało cztery osoby, które mały nielegalnie wywozić leki za granicę
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że zatrzymań dokonali agenci z białostockiej delegatury CBA. Wcześniej w tej sprawie - w maju CBA zatrzymało siedem osób - podał w rozmowie z PAP. - W najbliższym czasie możemy się spodziewać dalszych czynności w tym śledztwie - zaznaczył.

Wywiezione za granicę medykamenty znajdowały się na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w kraju.

Według śledczych rozbita przez CBA w maju grupa od początku działalności - od 2014 roku - mogła współpracować z ponad 6,5 tys. aptek i punktów aptecznych z całej Polski. 

Zatrzymane osoby trafią do podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku i tam usłyszą zarzuty - powiedział PAP Brodowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum