CBA w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu, chodzi o przetargi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2020 21:24

Agenci CBA pojawili się w środę (29 stycznia) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Przyszli po dokumenty związane z przetargami ogłaszanymi przez te placówkę.

Agenci CBA pojawili się w placówce z prośbą o przekazanie dokumentów związanych z przetargami. Fot. PTWP

Informację o prowadzonych w szpitalu "czynnościach analityczno-informacyjnych" - potwierdził PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski. - Dotyczą one szeroko rozumianych przetargów, realizowanych przez szpital - dodał. Biuro nie podaje bliższych szczegółów, zaznacza, że w szpitalu nie jest prowadzona żadna "kontrola".

Według nieoficjalnych informacji PAP, agenci CBA z Katowic pojawili się w placówce w środę z prośbą o przekazanie dokumentów związanych z przetargami. Od wyników ich analizy będą zależały ewentualne dalsze czynności. Po otrzymaniu dokumentów funkcjonariusze CBA opuścili szpital - dowiedziała się PAP.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im św. Barbary w Sosnowcu, zwany dawniej szpitalem górniczym, to jedna z największych tego typu placówek ochrony zdrowia w regionie i jeden z najważniejszych elementów ratownictwa medycznego w tej części kraju. Mieści się w nim jedyne centrum urazów wielonarządowych w województwie śląskim. Szpitalem zarządza samorząd województwa.

PAP - Krzysztof Konopka

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum