CBA: prokuratura sprawdzi, czy w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy doszło do nadużyć finansowych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2012 12:14

384 tys. zł mógł stracić szpital psychiatryczny w Choroszczy (Podlaskie) na skutek nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych. Po zakończonej kontroli CBA skierowało zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - poinformowało Biuro w komunikacie w czwartek (22 listopada).

CBA: prokuratura sprawdzi, czy w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy doszło do nadużyć finansowych

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa przez zastępcę dyrektora szpitala do spraw inwestycji i remontów. 

- Wszystko wskazuje na to, że będąc uprawnionym do zajmowania się sprawami majątkowymi szpitala przekroczył uprawnienia i nie dopełnił ciążących na nim obowiązków - stwierdził rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. 

- Zawiadomienie trafiło w środę (21 listopada) do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku - potwierdził PAP rzecznik tej prokuratury Janusz Kordulski. - W czwartek będzie ono przekazane do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, która ma zdecydować, która z podległych jej prokuratur będzie zajmować się sprawą, z tego względu prokuratura apelacyjna nie będzie informowała o szczegółach - dodał.

Kontrolę w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy CBA realizowało od 12 czerwca do 7 września. Jak zaznaczył Dobrzyński, sprawdzano "prawidłowość udzielania wybranych zamówień publicznych", które szpital prowadził w latach 2010-2012.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum