CBA kontroluje Białostockie Centrum Onkologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2019 08:30

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - dowiedziała się PAP. Informację potwierdziła rzeczniczka prasowa Centrum Monika Mróz.

Fot. Archiwum

Mróz powiedziała PAP, że kontrola CBA dotyczy postępowania o zamówienie publiczne na kompleksową modernizację energetyczną budynku BCO. Zapewniła, że dyrekcja BCO współpracuje z Biurem przy obecnie prowadzonej kontroli.

Rzeczniczka zaznaczyła, że w lutym BCO kontrolował Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. - Tamte analizy dotyczyły prawidłowości gospodarowania mieniem oraz środkami publicznymi i gospodarką finansową - powiedziała PAP. Mróz dodała, że Urząd wydał Centrum zalecenia pokontrolne, które zostały wykonane.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrolę podjęli funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych delegatury CBA w Białymstoku. - Mamy trzy miesiące na zakończenie kontroli. W szczególnych przypadkach szef CBA może - zgodnie z ustawą - przedłużyć ją, ale nie dłużej niż o sześć miesięcy - przypomniał naczelnik.

Według informacji PAP, agenci wezmą pod lupę wybrane zamówienia publiczne nie tylko udzielane, ale i realizowane przez Centrum. Kontrola ma objąć lata 2016-19.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum