ddb24.pl/Rynek Zdrowia | 14-11-2018 08:43

Były wicedyrektor Podlaskiego OW NFZ z wyrokiem za korupcję

Były wicedyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ został skazany na rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 7,2 tys. zł za przyjmowanie łapówek.

Oprócz oskarżonego wicedyrektora zarzuty usłyszały jeszcze trzy inne osoby Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Nie będzie też mógł przez dwa lata zajmować stanowisk kierowniczych w instytucjach administracji publicznej i samorządowej związanych z ochroną zdrowia - informuje Dzień Dobry Białystok - Portal Białegostoku.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery lata temu ówczesnego zastępcę dyrektora podlaskiego NFZ. Był podejrzany, a następnie oskarżony o przyjęcie łapówek, a konkretnie dwóch butelek alkoholu, albumu, kalendarza oraz złotej monety kolekcjonerskiej, której wartość oszacowano na ponad 4 tys. zł.

Oprócz oskarżonego wicedyrektora zarzuty usłyszały jeszcze trzy inne osoby. Wobec jednej z nich postępowanie zostało umorzone, a pozostałe dwie osoby usłyszały wyroki skazujące za wręczanie łapówek. Były to gratyfikacje m.in. za przekazanie informacji o planowanej kontroli NFZ w jednej z niepublicznych przychodni w Zambrowie.

Więcej: ddb24.pl