Były minister zdrowia ukarany przez sąd Wojskowej Izby Lekarskiej

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2019 12:07

Zarząd krajowy OZZL poinformował, że otrzymał zawiadomienie, iż Sąd Lekarski Wojskowej Izby Lekarskiej rozpatrzył wniosek m. innymi zarządu krajowego OZZL o ukaranie byłego ministra zdrowia Bartosza A. za jego publiczne wypowiedzi dotyczące lekarzy rodzinnych.

Były minister zdrowia ukarany przez sąd Wojskowej Izby Lekarskiej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

OZZL zarzucił byłemu ministrowi zdrowia, że wypowiadając się publicznie w mediach 5 i 6 stycznia 2015 roku nie dochował należytej staranności w formułowaniu opinii o działalności zawodowej grupy lekarzy rodzinnych w Polsce, publicznie ich dyskredytując, czym naruszył art. 1 ust. 3 Kodeksu Etyki Lekarskiej, co stanowi przewinienie zawodowe określone w art. 53 ustawy o izbach lekarskich.

Ponadto zarząd krajowy OZZL wnioskował o ukaranie byłego ministra także o to, że w tym samym miejscu i czasie wypowiadając się publicznie w mediach naruszył godność zawodu lekarza poprzez przedstawienie negatywnego wizerunku lekarzy podważające zaufanie do tego zawodu, czym naruszył art.1 ust.3 Kodeksu Etyki Lekarskiej, co stanowi przewinienie zawodowe określone w art. 53 ustawy o izbach lekarskich.

Jak informuje związek zawodowy lekarzy Sąd Lekarski Wojskowej Izby Lekarskiej w swoim orzeczeniu z 31 maja 2019 roku uznał byłego ministra zdrowia za winnego zarzucanych mu czynów i orzekł za to karę upomnienia.

Orzeczenie nie jest prawomocne. Przysługuje od niego stronom odwołanie do Naczelnego Sądu Lekarskiego w terminie 14 dni od doręczenia orzeczenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum