Była lekarka ostrzeszowskiego szpitala oskarżona ws. śmierci pacjentki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2017 13:56

Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wlkp. skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniej lekarce podejrzanej o narażenie pacjentki na niebezpieczeństwo i nieumyślne spowodowanie jej śmierci.

Była lekarka ostrzeszowskiego szpitala oskarżona ws. śmierci pacjentki
Akt oskarżenia został skierowany do sądu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Chodzi o śmierć 27-letniej mieszkanki Ostrzeszowa, która w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  2014 r. zgłosiła się na izbę przyjęć miejscowego szpitala z bólem brzucha. Skierowano ją na oddział wewnętrzny, ale nie przeprowadzono badań ginekologicznych. Dzień później, w wyniku nagłego zatrzymania krążenia, kobieta zmarła.

- Prokurator w oparciu o obszerny materiał dowodowy i kompleksową opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej zarzucił podejrzanej, że pełniąc w grudniu 2014 r. w funkcję lekarza dyżurnego na jednym z oddziałów szpitala w Ostrzeszowie nie zleciła podjęcia niezbędnych badań diagnostycznych, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci pacjentki - wyjaśnił PAP rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Zdaniem prokuratury lekarka nie wdrożyła prawidłowej diagnostyki.

- Z ustaleń powołanych biegłych wynikało, że przeprowadzenie właściwego procesu diagnostycznego i leczniczego dawałoby wysokie szanse uratowania pacjentki - zaznaczył Meler.

Lekarka nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Nie odniosła się też do ustaleń wynikających ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. Oskarżonej grozi do 5 lat więzienia. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum