Bydgoszcz: zatrzymany za łapówkę pracownik szpitala aresztowany na trzy miesiące

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2019 14:32

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne referenta ds. zakupów sprzętu medycznego z bydgoskiego szpitala - dowiedziała się PAP. CBA zatrzymało go na gorącym uczynku - przyjmowania 20 tys. zł łapówki.

Bydgoszcz: zatrzymany za łapówkę pracownik szpitala aresztowany na trzy miesiące
Fot. archiwum

Pracownika zatrzymali agenci z delegatury CBA w Bydgoszczy, we współpracy z bydgoskimi funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej - poinformował w piątek PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski.

- Został on zatrzymany w chwilę po przyjęciu 20 tys. zł łapówki. Według śledczych z CBA w zamian za korzyści majątkowe miał "pomagać" zaprzyjaźnionym firmom w uzyskaniu zleceń na dostawy sprzętu medycznego do jednostki - powiedział PAP naczelnik.

CBA przekazało zatrzymanego, który był jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie w szpitalu zamówień publicznych do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Trafiły tam też zgromadzone w tej sprawie materiały. Prokurator postawił mu zarzuty korupcyjne - zaznaczył naczelnik.

Prokurator wniósł do sądu o trzymiesięczny areszt, a sąd w piątek przychylił się do tego wniosku - dowiedziała się PAP.

Agenci bydgoskiej delegatury CBA podczas przeszukań w mieszkaniu i miejscu pracy zatrzymanego mężczyzny znaleźli gotówkę - ok. 100 tys. złotych, złoto, sprzęt elektroniczny znacznej wartości oraz dokumentację.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum