Bydgoszcz: zatrzymania lekarzy za lewe L-4

Autor: TVP Bydgoszcz/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2009 12:09

Dwoje lekarzy oraz kierowca karetki zostali zatrzymani w związku z wypisywaniem fikcyjnych zwolnień.

Bydgoszcz: zatrzymania lekarzy za lewe L-4

Jedno lewe L-4 kosztowało 140 zł. Cała trójka wzbogaciła się przynajmniej o 8 tys. zł. Zwolnienia kupić mogło nawet ponad 100 osób; na razie zarzuty ma 11. Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zbierali i analizowali informacje związane z przyjmowaniem i dawaniem łapówek.

Jedna z uzyskanych wiadomości dotyczyła procederu wypisywania zwolnień lekarskich za pieniądze. Nad sprawą tą policjanci pracowali kilka miesięcy, gromadzili dowody przestępstwa, które następnie pozwoliły na zatrzymanie i doprowadzenie do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy trzech osób.

Do policyjnego aresztu trafiła 46-letnia lekarka i 50-letni kierowca karetki. Mężczyzna był pośrednikiem pomiędzy lekarką a osobami, którym wypisywano zwolnienia, w których poświadczono nieprawdę. Jeden druk miał kosztować 140 zł, z czego połowa kwoty trafiała do lekarki.

Policjanci zatrzymali też 28-letniego lekarza, który również współpracował z 34-letnim kierowcą karetki. Miał "zarobić" mniej niż 2 tys. zł

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy postawiła całej trójce zarzuty przyjęcia i udzielenia korzyści majątkowej w zamian za poświadczenie nieprawdy w zwolnieniach lekarskich. Prokurator zdecydował o zakazie opuszczana kraju przez podejrzanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum