Bydgoszcz: udawał lekarza i dorabiał sobie do emerytury

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2009 12:39

Prokuratura wnioskuje półtora roku więzienia dla 77-latka, który udawał lekarza. Jerzy P. w lutym wyszedł z więzienia, gdzie rok spędził w celi za oszukiwanie ludzi. Mężczyzna podawał się za emerytowanego lekarza wojskowego,

Kiedy wyszedł na wolność, wynajął pokój w hotelu gdzie też przedstawił się jako emerytowany lekarz. Gdy współwłaścicielka hotelu poskarżyła się na silne bóle reumatyczne, fałszywy lekarz zaoferował swą pomoc. Za to mógł darmowo mieszkać i jeść.

Kobieta nabrała podejrzeń, że ma do czynienia z oszustem, bo leczenie nie przynosiło żadnego rezultatu. Zawiadomiła policję. Funkcjonariusze szybko sprawdzili, że mężczyzna nie jest tym za kogo się podaje. W jego pokoju policjanci znaleźli lekarstwa, pieczątki i podrobione dokumenty.

– Wysłaliśmy do sądu akt oskarżenia przeciwko Jerzemu P. - mówi Janusz Kaczmarek, zastępca szefa Prokuratury Bydgoszcz-Południe. – Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, jeśli sąd zaakceptuje nasz wniosek, to fałszywy lekarz tym razem posiedzi w więzieniu półtora roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum