Bydgoszcz: szpital ma zapłacić rodzicom chorego dziecka 1,2 mln zł odszkodowania

Autor: polsatnews.pl/Rynek Zdrowia • • 25 września 2018 20:30

Za błąd medyczny i zaniedbanie przy porodzie decyzją sądu Szpital Miejski w Bydgoszczy ma zapłacić państwu Lukowskim 1,2 mln zł odszkodowania, a ich chorej córce Zuzi wypłacać dożywotnią rentę. Walka w sądzie trwała ponad 5 lat.

szpital ma zapłacić rodzicom chorego dziecka 1,2 mln zł odszkodowania. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

18 września br. Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że doszło do zaniedbań przy porodzie a za błędy odpowiada bydgoski szpital. Zasądził odszkodowanie dla rodziców Zuzi w wys. 1,2 mln zł i miesięczną dożywotnią rentę dla dziewczynki w wys. 1,5 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Państwu Lukowskim pomagał dr Ryszard Frankowicz, specjalizujący się w opiniach dotyczących błędów lekarskich. Z jego pomocą pani Agnieszka przygotowała pozew i złożyła go w sądzie. Domagała się uznania odpowiedzialności szpitala za chorobę jej córki i odszkodowania z tego tytułu.

W polsatnews.pl wspominała, że lekarz najpierw wyszedł w trakcie skomplikowanego porodu nie reagując na prośby o cesarskie cięcie, „a gdy wrócił, położył mi się na brzuchu i wycisnął dziecko”.

- Mogę zapewnić, iż wszelkie procedury i standardy opieki nad pacjentem w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dr. Emila Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy są przestrzegane. Zdarzenie dotyczyło 2009 roku. Poród przyjmował lekarz, który od wielu lat nie współpracuje ze szpitalem. Zarówno przebieg porodu jak i jego następstwa były przedmiotem ustaleń oraz oceny w toku procesu sądowego - oświadczyła rzeczniczka prasowa szpitala Justyna Straka.

Jak poinformowała, szpital podejmie "stosowne, przewidziane prawem działania", gdy otrzyma pisemne uzasadnienie wyroku.

Czytaj: www.polsatnews.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum