Bydgoszcz: starosta zeznawał w sądzie ws. zniknięcia 7 mln zł ze szpitalnego konta

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2020 11:40

W poniedziałek (20 stycznia) w bydgoskim sądzie okręgowym jako świadek zeznawał starosta żniński Zbigniew Jaszczuk. Chodzi o sprawę zagarnięcia z konta Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie 7 mln zł. Pieniądze miały ukraść główna księgowa szpitala oraz pracownica księgowości, a sprawa wyszła na jaw na początku czerwca 2017 r.

Kolejne posiedzenie sądu w sprawie zagarnięcia ze szpitalnej kasy w Żninie ma się odbyć w piątek (24 stycznia). Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Księgowe miały przelewać pieniądze przeznaczone m.in. na opłatę faktur VAT lecznicy na własne rachunki bankowe. Kobiety przyznają się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze. Przestępczy proceder trwał 11 lat. 12 czerwca 2017 roku formalnego zgłoszenia sprawy do organów ścigania dokonał dyrektor szpitala. To właśnie w tej sprawie zeznawał Jaszczuk - informuje Gazeta Pomorska.

Wcześniej, 18 grudnia 2019 r., starosta żniński zawiadomił prokuraturę, że główna księgowa złożyła fałszywe oskarżenie, które skutkuje znieważeniem, zniesławieniem i pomówieniem funkcjonariusza publicznego. Kobieta zasugerowała, że starosta miał przyjmować od niej "koperty z pieniędzmi". Ma to być przedmiotem odrębnej sprawy w prokuraturze rejonowej w Bydgoszczy.

Zdaniem Jaszczuka działanie księgowej ma na celu przedłużenie procesu i możliwie długie oddalenie ogłoszenia wyroku. Fałszywe oświadczenie ma być też motywowane zemstą za udział starosty w ujawnieniu sprawy.

Kolejne posiedzenie sądu w sprawie zagarnięcia ze szpitalnej kasy w Żninie ma się odbyć w piątek (24 stycznia).

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum