Bydgoszcz: sprawa byłej księgowej szpitala wraca na wokandę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2019 12:01

Na 10 czerwca zaplanowano wznowienie procesu księgowej z Pałuckiego Centrum Zdrowia, która miała okraść lecznicę na ponad 7 mln zł. Kobieta unikała procesu zasłaniając się chorobą, jednak biegli uznali, że jej stan zdrowia pozwala na uczestniczenie w rozprawach.

Bydgoszcz: sprawa byłej księgowej szpitala wraca na wokandę
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Kobieta wraz z współdziałającą inną oskarżoną w okresie od 2006 do 2017 r. wykorzystując zajmowane stanowisko głównej księgowej w PCZ, doprowadziła tę jednostkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie ponad 7 mln zł - przypomina Gazeta Wyborcza.

Przestępstwo polegało na cyklicznym wprowadzaniu przez oskarżoną szefostwa szpitala w błąd co do rzeczywistych adresatów zlecanych w elektronicznym systemie księgowym przelewów bankowych, co umożliwiało jej przekazywanie na prywatne rachunki (zarówno swój, jak i współdziałającej z nią pracownicy szpitala) pieniędzy lecznicy. W efekcie tych działań księgowa ukradła ponad pięć milionów złotych, a druga kobieta resztę.

Proces przez Sądem Okręgowym w Bydgoszczy w tej sprawie miał się rozpocząć w listopadzie 2018 roku. Nie udało się, ponieważ główna oskarżona się rozchorowała. Kolejne terminy także spadały z wokandy, ponieważ adwokat oskarżonej dostarczał do sądu pisma, że jego klientka jest nadal chora. Sąd zdecydował jednak, że stan zdrowia zostanie zbadany przez biegłych, a ci uznali, że oskarżona może uczestniczyć w rozprawie.

Więcej: gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum