Bydgoszcz: śledczy sprawdzą "dom opieki widmo" w legalnym ośrodku zdrowia

Autor: Polskie Radio PiK, Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2019 13:10

Od stycznia 2016 r. w kompleksie NZOZ ''Leśna'' Sp. z o.o. w Bydgoszczy miała funkcjonować placówka widmo nosząca znamiona całodobowej opieki dla osób niesamodzielnych. Sprawą, na wniosek wojewody kujawsko-pomorskiego, zajęła się prokuratura, która sprawdzi, czy ośrodek zdrowia mógł narazić pacjentów na utratę zdrowia lub życia.

Bydgoszcz: śledczy sprawdzą "dom opieki widmo" w legalnym ośrodku zdrowia
Prokuratura, która sprawdzi, czy ośrodek zdrowia mógł narazić pacjentów na utratę zdrowia lub życia. Fot. Archiwum

Chodzi o świadczenie całodobowej opieki medycznej osobom niepełnosprawnym i starszym, szeroko opisywane w mediach. Śledczy sprawdzą m.in., czy przychodnia miała pozwolenie wojewody na taką działalność - informuje Polskie Radio PiK.

O sprawie pisała m.in. Gazeta Pomorska.

"Od trzech lat w kompleksie NZOZ Leśna funkcjonuje dom opieki - widmo. Darmo szukać o nim informacji w rejestrze wojewody, za to pocztą pantoflową rozchodzą się wieści, że chorą, niepełnosprawną osobę można tam umieścić, płacąc miesięcznie 4, 5 tys. zł. Chętnych nie brakuje. Pensjonariusze przebywają tam na podstawie trzech umów cywilno-prawnych: najmu lokalu, sprawowania opieki i świadczenia całorocznej usługi cateringowej" - czytamy.

W pierwszym tygodniu czerwca wojewódzki NFZ odebrał "Leśnej" kontrakt na prowadzenie podstawowej opieki zdrowotnej i dwóch poradni specjalistycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum