Bydgoszcz: sądowe echa dyrektorskiej nagany dla profesora

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2010 12:32

Do sądu pracy trafiła sprawa nagany dla profesora. Karę otrzymał, gdy zespół anestezjologów złożył wypowiedzenia.

Konflikt w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy trwa od października, kiedy to zespół anestezjologów dziecięcych miał wziąć udział w szkoleniu. Prof. Andrzej Prokurat – szef kliniki chirurgii dziecięcej zaplanował jednak na ten dzień normalny grafik operacji. Zabiegi nie mogły być przeprowadzone, ponieważ anestezjolodzy byli na szkoleniu.

Doszło po tym zdarzeniu do ostrego konfliktu, w wyniku którego cały zespół anestezjologów postanowił odejść z pracy. – Po wielotygodniowych negocjacjach udało się jednak ustalić warunki dalszej współpracy – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Kamila Wiecińska, rzecznik prasowy szpitala. Odejście zespołu bowiem sparaliżowałoby pracę szpitala.

Jak mówi Wiecińska, profesora dyrekcja szpitala ukarała naganą. – Rzadko bowiem zdarza się, by jedno zdarzenie stało się przyczyną tak ostrego konfliktu – wyjaśnia.

Profesor z karą nagany się nie zgodził i odwołał się od niej. Dyrekcja swoją decyzję podtrzymała. Profesor wniósł więc sprawę do sądu pracy. Obie strony czekają na rozprawę.

Kamila Wiecińska w rozmowie z portalem rynek zdrowia.pl podkreśla, że dyrekcja szpitala ma nadzieję na załagodzenie konfliktu. – Te dwa zespoły, chirurgii dziecięcej i anestezjologii dziecięcej, muszą przecież ze sobą współpracować – mówi.

Sprawą zajął się również rzecznik odpowiedzialności zawodowej w Bydgoskiej Izbie Lekarskiej. Musi sprawdzić, czy nie narażono bezpieczeństwa dzieci, które były przygotowywane do operacji w dniu szkolenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum