Bydgoszcz: prokuratura sprawdzi działania byłego dyrektora

Autor: Gazeta.pl, DMX/Rynek Zdrowia • • 03 września 2012 18:09

Anna Lewandowska, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy, złożyła doniesienie do prokuratury w sprawie nieprawidłowości związanych z zarządzaniem szpitalem przez poprzedniego szefa lecznicy.

Bydgoszcz: prokuratura sprawdzi działania byłego dyrektora
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Doniesienie skierowane do prokuratury przez Annę Lewandowską dotyczy ostatnich trzech lat, kiedy dyrektorem lecznicy był Krzysztof Tadrzak - podaje gazeta.pl.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odwołał Krzysztofa Tadrzaka ze stanowiska dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy 12 grudnia zeszłego roku.

Jak mówił nam wówczas Piotr Kurek, rzecznik prasowy prezydenta Bydgoszczy, przyczyną odwołania było - jak to określono - doprowadzenie przez dyrektora do sytuacji zagrożenia wypłat wynagrodzeń dla załogi, brak przedstawienia jakiegokolwiek programu uzdrowienia sytuacji finansowej szpitala i kolejny rok ”na stracie” przy znacznym zadłużeniu i handlu długami.

Piotr Kurek przypomniał też, że na szpital nakładane były kary finansowe w związku z nieprawidłowościami w rozliczaniu kontraktów z NFZ. Dodał, że związki zawodowe wielokrotnie sygnalizowały niewłaściwe relacje wewnątrz placówki.

Krzysztof Tadrzak w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek (3 września) do portalu gazeta.pl odpiera zarzuty nieprawidłowości. Według niego odwołanie go ze stanowiska w grudniu 2011 roku przez prezydenta Bydgoszczy miało charakter polityczny.

Zdaniem Tadrzaka "nagonka urządzona przez prezydenta Bydgoszczy" (chodzi o doniesienie do prokuratury) odbywa się w nieprzypadkowym terminie. Przypomina, że kilka dni temu został wybrany przez komisję konkursową na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

Krzysztof Tadrzak jest przekonany, że prokuratura umorzy postępowanie prowadzone wobec niego. Zapowiada też, że skieruje skargę na Rafała Bruskiego do organów rewizyjnych Platformy Obywatelskiej oraz do Przewodniczącego Partii Donalda Tuska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum