Bydgoszcz: proces kobiet, które okradły szpital na 7 mln zł odroczony

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 lipca 2018 09:24

Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy odbyło się w środę (11 lipca) posiedzenie w sprawie dwóch mieszkanek Żnina oskarżonych o wyłudzenie ponad 7 mln zł z Pałuckiego Centrum Zdrowia w okresie od 2006 do 2017 roku. Kobiety przyznały się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Fot. PTWP

Prokuratura przystała na propozycję oskarżonych. Obie zobowiązały się do naprawienia szkody wyrządzonej pokrzywdzonej placówce. Sąd nie zdążył rozpatrzyć tych wniosków, bo wysokości zaproponowanej kary sprzeciwił się oskarżyciel posiłkowy mec. Jacek Onoszkowicz-Jacyna.

Dla Renaty G. w grę wchodził wyrok trzech lat więzienia i 25 tys. zł grzywny, zaś Elżbieta G. złożyła wniosek z propozycją kary roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na trzy lata i 10 tys. zł natomiast przedstawiciel pokrzywdzonej lecznicy wnosił o osiem lat pozbawienia wolności dla Renaty G. i czterech lat dla Elżbiety G. oraz spłaty zagarniętej kwoty.

Obrońcy oskarżonych kobiet byli zaskoczeni takim obrotem sprawy. - Chcielibyśmy porozmawiać, kara w wysokości ośmiu lat pozbawienia wolności jest nie do zaakceptowania - ocenił adwokat Renaty G. Wtórował mu mecenas Elżbiety G. Ponadto jedna z oskarżonych jest już na emeryturze, więc ich zdaniem spłata w jakimś określonym czasie 7 mln zł jest nierealna.

Sędzia Tomasz Pietrzak z III wydziału karnego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy dał stronom czas na negocjacje. Kolejne posiedzenie w tej sprawie zaplanowano na 29 sierpnia.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum