Bydgoszcz: mobbing w Collegium Medicum? Rektor UMK zawiadamia prokuraturę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2016 12:09

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu postanowił złożyć do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu łamania praw pracowniczych w Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Nieprawidłowości miała dopuszczać się zastępczyni kanclerza. Jej podwładni skarżą się m.in. na złe traktowanie, ciągłą krytykę i agresję słowną - informuje Gazeta Wyborcza.

Podlegała jej cała administracja i dział techniczny bydgoskiego kampusu UMK - łącznie kilkaset osób. Jesienią 2015 r. część jej podwładnych powiadomiła prof. Andrzeja Tretyna, rektora uczelni, o złej atmosferze pracy, za którą odpowiadać miała przełożona.

Pracownicy skarżyli się m.in. na ciągłą krytykę, agresją słowną, rozpowszechnianie nieprawdziwym informacji, wydawanie sprzecznych opinii, a nawet fałszowanie dokumentów. Ta sytuacja miała odbić się także na zdrowiu niektórych osób.

Rektor zgłosił sprawę Państwowej Inspekcji Pracy. W dniach od 26 listopada do 16 grudnia ub. r. inspektorzy przeprowadzili w Collegium Medicum kontrolę. PIP przypomniała m.in. władzom uniwersytetu, że to na pracodawcy spoczywa obowiązek przeciwdziałania mobbingowi, zatem to on powinien podjąć działania nie tylko eliminujące, ale przede wszystkim zapobiegające takim praktykom.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum