×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: lekarz oskarżony o śmierć dziecka uniewinniony

Autor: Radio PiK/Rynek Zdrowia06 listopada 2015 09:39

Przed bydgoskim Sądem Apelacyjnym w Bydgoszczy zapadł ostateczny wyrok w sprawie śmierci 3-letniego chłopca. Do tragedii doszło we wrześniu 2002 roku. Lekarz, chirurg Marek M., który operował dziecko, skazany w pierwszym i drugim procesie, został ostatecznie uniewinniony.

Bydgoszcz: lekarz oskarżony o śmierć dziecka uniewinniony
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chłopiec miał przejść prosty zabieg urologiczny - ściągnięcie jądra do moszny i zlikwidowanie stulejki - w prywatnej placówce medycznej w Fordonie.  Przed drugą częścią operacji trzylatkowi podano miejscowy środek znieczulający o nazwie bupiwakaina. Chłopca po operacji nie można było wybudzić. Zmarł, a jako przyczynę zgonu podano ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową.

Reginę G., anestezjologa, która uczestniczyła w zabiegu oskarżono i uniewinniono w 2003 roku. W 2006 roku prokuratura zleciła kolejne ekspertyzy. Marka M., chirurga, oskarżono w 2010 roku i sąd uznał go, wydając wyrok dwa lata później, za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca.

Sprawa wróciła na wokandę w procesie apelacyjnym, w którym sąd uznał ostatecznie, że nie ma jednoznacznego dowodu winy chirurga, wydając wyrok uniewinniający lekarza.

Więcej: www.radiopik.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze