Bydgoszcz: kolejny zatrzymany w aferze korupcyjnej

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2010 09:58

Stanisław P., były zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. Antoniego Jurasza, został zatrzymany pod zarzutem przyjęcia łapówki.

P. został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która od 2006 roku prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w ochronie zdrowia. Byłemu dyrektorowi ds. lecznictwa zarzucono przyjęcie pięciu tysięcy złotych za przychylność w przetargach na zakup leków – informuje Gazeta Pomorska.

– Postawiliśmy zarzut biernego łapownictwa. Podejrzany nie przyznał się do winy. Na nasz wniosek sąd zastosował środek zapobiegawczy, poręczenie majątkowe w wysokości dwudziestu tysięcy złotych – mówi Gazecie Pomorskiej Piotr Figas, prokurator okręgowy w Radomiu.

Stanisław P. broni się twierdząc, że nie brał czynnego udziału w przetargach.

– Istnieje przecież specjalna komisja. Przez osiem lat pracy na stanowisku dyrektora dwa razy uczestniczyłem w otwieraniu kopert z ofertami, a przecież przetargów były setki. Gdybym miał się nimi zajmować, musiałbym ogłosić strajk włoski – wyjaśnia były dyrektor ds. lecznictwa, związany z bydgoskim „Juraszem” od blisko 40 lat. P. stracił posadę dyrektora w październiku ubiegłego roku, ale nadal pracuje w szpitalu. Jest starszym asystentem.

Za przyjmowanie łapówek grozi do 8 lat pozbawienia wolności, przepadek osiągniętej korzyści i zakaz pełnienia kierowniczych funkcji w publicznej ochronie zdrowia.

Więcej na: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum