Bydgoszcz: antynikotynowa krucjata radnego

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2009 14:36

Po dwóch latach od wprowadzenia zakazu palenia pod wiatami przystankowymi, bydgoscy radni chcą uwolnić od papierosowego dymu miejskie place zabaw.

Głosowanie nad zmianami w uchwale w sprawie ustalenia stref wolnych od dymu tytoniowego odbędzie się na sesji 15 lipca. Jeśli radni zagłosują na tak, prawdopodobnie już od sierpnia na 31 publicznych placach zabaw będzie obowiązywał zakaz palenia.

Pomysłodawcą jest Robert Sych, niepalący radny Prawa i Sprawiedliwości. Jego propozycją był również zakaz palenia pod wiatami przystankowymi, który wszedł w życie dwa lata temu.

– Tamta uchwała przeszła różnicą zaledwie trzech głosów, ale teraz nie przewiduję żadnych problemów z przegłosowaniem zmiany – mówi portalowi rynekzdrowia.pl radny Sych. – Zakaz dotyczy placów zabaw dla dzieci. Jak wskazuje nazwa, są to miejsca przeznaczone dla dzieci i to ich interes oraz zdrowie są tam najważniejsze, a nie wygoda dorosłych. Nie chodzi o to, by wystawiać manadaty w wys. od 20 do 500 zł za złamanie zakazu. Chcę, by niepalący rodzice i opiekunowie mieli możliwość wskazania palaczom tabliczki z zakazem palenia i wyegzekowania tego zakazu.

Nawet jeśli zakaz wejdzie w życie, będzie dotyczył tylko miejskich placów zabaw.

– Niestety, nie możemy zabronić palenia na placach zabaw należących do spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot - mówi radny. – Mam jednak nadzieję, że presja społeczna spowoduje wprowadzenie zakazu również w tych miejscach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum