Bydgoszcz: NFZ sprawdza porady udzielane przez Monar

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2016 19:43

Kujawsko-Pomorski NFZ zawiadomił policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez bydgoski Monar. Chodzi o podejrzenie wyłudzenia pieniędzy za usługi medyczne.

Fundusz podejrzewa , że poradnia uzależnień wykazywała jako swoich pacjentów uczniów , którzy przychodzili do placówki na organizowane tam pogadanki, mające charakter zajęć profilaktycznych - donosi Express Bydgoski.

Fundusz zawiadomił policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Monar - wyłudzenia pieniędzy za usługę medyczną, której, zdaniem Funduszu, poradnia nie wykonała.

Fundusz zdrowia rozesłał do ponad 200 osób ankietę, w której pyta, czy osoby te były konsultowane przez Poradnię Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień Monar w Bydgoszczy. Sprawdzany jest okres od stycznia do grudnia 2008 roku.

Do tej pory wróciło ok. 50 ankiet, w których tylko osiem osób potwierdziło udzielenie im świadczenia. Reszta zaprzecza, twierdząc, iż nigdy nie leczyła się w przedmiotowej poradni, tylko wysłuchała tzw. pogadanki w szkole lub w Monarze.  

Więcej: express.bydgoski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum