Brzeg: ginekolog oskarżony m.in. o gwałt pracował w szpitalu

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2016 10:06

Zatrzymany przez policję 67-letni ginekolog podejrzany o gwałt i nakłanianie do przerwania ciąży pracował w w Brzeskim Centrum Medycznym. Miał ograniczone prawo wykonywania zawodu.

67-letni lekarz był już raz skazany za nielegalne przerwanie ciąży, ograniczono mu prawo wykonywania zawodu Fot. Archiwum

67-letni lekarz był już raz skazany za nielegalne przerwanie ciąży  i ograniczono mu prawo wykonywania zawodu. Mimo to po wyjściu na wolność ponownie otworzył praktykę ginekologiczną, a pod koniec ub.r. zaczął dyżurować na oddziale w Brzeskim Centrum Medycznym - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Obecnie lekarz jest podejrzany o prowadzenie prywatnej praktyki ginekologicznej, pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu prowadzenia takiej praktyki, nakłanianie do nielegalnej aborcji, doprowadzenie podstępem jednej z pacjentek do obcowania płciowego oraz kilkukrotne wyłudzenie pieniędzy z NFZ za rzekome badanie USG.

Szpital potwierdza, że mężczyzna był zatrudniony od grudnia 2015 r. na zastępstwo, na umowę zlecenie, na oddziale ginekologicznym.

W rejestrze izby lekarskiej ginekolog figuruje wprawdzie jako lekarz "ograniczony w wykonywaniu zawodu", ale wyrok sądu nie zakazywał mu całkowicie pracy w zawodzie lekarza, a jedynie zabraniał na sześć lat prowadzenia prywatnej praktyki.

Szpital zaznacza, że nie odnotowano żadnych skarg na jego pracę w lecznicy.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum