Boje sądowe Neuki z byłymi kontrahentami

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2018 12:19

Neuca, największy w Polsce hurtowy dystrybutor leków i największa firma w Toruniu toczy liczne sprawy sądowe z Beatą i Rafałem S., byłymi kontrahentami, którym zarzuca nieuczciwość. Rafał S. został oskarżony przez prokuraturę o przestępstwo gospodarcze na ponad 15 mln zł.

Boje sądowe Neuki z byłymi kontrahentami
Fot. archiwum

To byli kontrahenci Neuki założyli jej w sądzie kilka spraw, domagając się dużej zapłaty jako rozliczenie różnych interesów.

Zgodnie z ostatnim raportem półrocznym firmy, w toku jest także proces o blisko 95 mln zł, których od Neuki domaga się Beata S. Sąd nie zgodził się na zabezpieczenie tego powództwa, ale nie orzekł jeszcze co do meritum. W innej sprawie sądowej z Beatą S. - o ponad 15 mln zł - Neuca wygrała w pierwszej instancji. W jeszcze innym procesie sąd uchylił klauzulę wykonalności na akcie notarialnym, na mocy którego Rafał S. dochodził prawie 5 mln zł.

Prokurator Maciej Rybszleger, wiceszef Prokuratury Okręgowej w Toruniu potwierdza, że w innym procesie Rafał S. został oskarżony o przestępstwo gospodarcze. Zarzut dotyczy wyłudzenia w odniesieniu do mienia znacznej wartości - Rafał S. jest oskarżony o to, że od lipca 2015 r. do września 2015 r. w Toruniu i w Gdańsku, pełniąc funkcję prezesa zarządu spółki, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru doprowadził inną spółkę z o.o. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 15 mln zł.

Według śledczych S. miał zatajać istotne informacje na temat kondycji kierowanej przez siebie firmy i zawartych przez nią umów, wciągając swoich kontrahentów w interes, na którym stracili. Jego proces będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Toruniu. W prokuraturze jest jeszcze jedna sprawa z zawiadomienia Neuki dot. Rafała S.

Więcej: www.torun.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum