Bochnia: fundacja żąda przeprosin od szpitala - dyrektor przepraszać nie zamierza

Autor: Moja Bochnia/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2015 11:22

Fundacja im. Anny Trzaski-Wilkońskiej żąda przeprosin od Szpitala Powiatowego w Bochni, oraz wpłacenia jej 30 tys. zł. Argumentuje, że dyrektor placówki publicznie podważył wiarygodność organizacji, gdy ta wstrzymała wypłatę pieniędzy.

Bochnia: fundacja żąda przeprosin od szpitala - dyrektor przepraszać nie zamierza
Fot. Archiwum

Dyrektor szpitala Jarosław Kycia uważa roszczenia fundacji za bezzasadne i przepraszać nie zamierza. Sprawa ma trafić do sądu - informuje mojabochnia.pl

Konflikt między fundacją a szpitalem rozpoczął się po zatrudnieniu na stanowisko zastępcy dyrektora placówki Bogdana Szumańskiego w kwietniu 2013 r. Zarząd fundacji uznał wówczas, że nie przekaże pomocowych środków finansowych zgromadzonych na koncie (ok. 60 tys. zł) w sytuacji kiedy budżet szpitala jest marnotrawiony na tworzenie zbędnego stanowiska. Zażądał też zwolnienia wicedyrektora Szumańskiego.

Dyrektor Kycia złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury, twierdząc, że w żadnym razie nie mogło dojść do wstrzymania wypłaty środków, zebranych od osób, które chciały wesprzeć szpital. Jednak prokuratura nie dopatrzyła się w postępowaniu fundacji naruszenia prawa. Podobne wnioski dała kontrola Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Obecnie władze fundacji zażądały od szpitala publicznych przeprosin na łamach mediów, w terminie do 20 lutego.

Kycia zaznacza, że nigdy nie zarzucał Fundacji oszustwa - wskazywał jedynie na potencjalne nieprawidłowości. Zwolnił też w terminie od 1 kwietnia wicedyrektora Szumańskiego.

Więcej: www.mojabochnia.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum