Biskupi za naprotechnologią

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2009 17:02

Do leczenia niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii oraz do adopcji społecznej zachęcają rodziny polscy biskupi w dokumencie pt. "Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie", przyjętym podczas 348. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (KEP) w Łomży (Podlaskie).

Prace nad dokumentem, który ma formę nauczania, właśnie się zakończyły. Ukaże się on po obróbce edytorskiej. Jak powiedział podczas konferencji prasowej w sobotę (20 czerwca) bp łomżyński Stanisław Stefanek, były przewodniczący Rady ds. Rodziny, sprawom bioetyki poświęcony jest tam jeden z rozdziałów.

W dokumencie zaleca się m.in. parlamentarzystom niezależnie od opcji politycznej, by w głosowaniach nad ustawodawstwem dotyczącym kwestii bioetycznych kierowali się „prawem Bożym i naturalnym”.

Sekretarz KEP bp Stanisław Budzik pytany o złożony przez PiS projekt ustawy zakazującej zapłodnienia pozaustrojowego in vitro powiedział, że jest on zgodny ze stanowiskiem Kościoła powszechnego, ale, w jego ocenie, ma „małe szanse na powodzenie”. Dodał, że o sprawach bioetycznych będzie mowa w czwartek (25 czerwca) podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Episkopatu i Rządu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum