lublin112.pl/Rynek Zdrowia | 25-08-2019 18:43

Biłgoraj: starosta zgłosił... zniknięcie sprzętu ze szpitala

Starosta biłgorajski złożył do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przywłaszczenia będącego na wyposażeniu szpitala sprzętu medycznego, m.in. aparatu do badań usg.

Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Starostwo przeprowadzało w szpitalu powiatowym ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju kontrole nakładów finansowych na rozwój zakładu opieki zdrowotnej oraz stanu środków trwałych i wyposażenia. Spółka jest operatorem zewnętrznym dzierżawiącym szpital.

Powołany przez starostę biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa zespół wykrył, że wykaz sprzętu znajdującego się w szpitalu nie zgadza się z listą przedmiotów, które zostały przekazane w użytkowanie firmie dzierżawiącej szpital.

Jak wyjaśnia starosta, zespół kontrolujący w wyniku czynności kontrolnych stwierdził braki zarówno środków trwałych jak i wyposażenia oddanego w dzierżawę o łącznej wartości 289 720,31 zł - podaje portal lublin112.pl

Brakuje m.in. aparatu do badań USG, urządzenia do wziernikowania żołądka, spirometru i urządzenia do badania słuchu.

Na skutek stwierdzenia zaistnienia szkody o znacznej wartości w mieniu powiatu przekazanym w dzierżawę na rzecz spółki Arion, do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju skierowane zostało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Powiatu Biłgorajskiego polegającego na przywłaszczeniu powierzonych rzeczy ruchomych stanowiących składniki majątku powiatu - wyjaśnia starosta Andrzej Szarlip.

Spółka Arion Szpitale prowadząca szpital w Biłgoraju znajduje się w upadłości.

Więcej: www.lublin112.pl