Bilgorajska.pl/Rynek Zdrowia | 12-09-2019 12:00

Biłgoraj: "odnalazł się" szpitalny sprzęt, którego nie znalazło starostwo

Syndyk masy upadłościowej Arion Szpitale sp. z o. o. wyjaśnia, że sprzęt medyczny w sprawie, którego starosta biłgorajski złożył do prokuratury zawiadomienie, znajduje się w posiadaniu spółki.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Przypomnijmy. Starosta biłgorajski złożył do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przywłaszczenia będącego na wyposażeniu szpitala sprzętu medycznego. 

Starostwo przeprowadzało w szpitalu powiatowym ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju kontrole nakładów finansowych na rozwój zakładu opieki zdrowotnej oraz stanu środków trwałych i wyposażenia. Spółka jest operatorem zewnętrznym dzierżawiącym szpital i obecnie znajduje się w stanie upadłości. 

Powołany przez starostę biłgorajskiego zespół wykrył, że wykaz sprzętu znajdującego się w szpitalu nie zgadza się z listą przedmiotów, które zostały przekazane w użytkowanie firmie dzierżawiącej szpital. Brakować miało m.in. aparatu do badań USG, urządzenia do wziernikowania żołądka, spirometru i urządzenia do badania słuchu.

Jak czytamy w oświadczeniu syndyka,wszystkie ruchomości, które w ocenie Powiatu Biłgorajskiego zaginęły, w tym urządzenia i sprzęt medyczny wydzierżawione przez Arion Szpitale sp. z o. o., znajdują się w posiadaniu spółki.

Sprzęt medyczny jest zabezpieczony i prawidłowo magazynowany przez syndyka masy upadłości Arion Szpitale sp. z o. o. w upadłości z siedzibą w Lublinie. Swobodne i subiektywne wnioski kontroli nie znajdują potwierdzenia w stanie faktycznym - czytamy dalej w oświadczeniu syndyka. 

Więcej: bilgorajska.pl