Bielan: mam nadzieję, że Neumann nie będzie się chować się za immunitetem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2018 20:05

Mam nadzieję, że szef klubu PO Sławomir Neumann nie będzie się chować się za immunitetem, zrzeknie się go i pozwoli wyjaśnić swoją sprawę do końca - najpierw prokuraturze, a potem sądowi - powiedział w czwartek (12 kwietnia) wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Sławomir Neumann przypomniał, że sprawa została wcześniej zbadana przez niezależną prokuraturę i wyjaśniona oraz, że nie znaleziono żadnych uchybień. Fot. PTWP

Prokurator generalny wystąpił w czwartek - na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze - do marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu szefowi klubu PO Sławomirowi Neumannowi. Śledczy chcą postawić mu zarzut przekroczenia uprawnień w czasie, kiedy był wiceministrem zdrowia.

Neumann w rozmowie z TVP Info uznał stawiany mu zarzut za "absurdalny". Przekonywał, że sprawa została wcześniej zbadana przez niezależną prokuraturę i wyjaśniona oraz, że nie znaleziono żadnych uchybień.

- Dzisiaj ''PiS-owska'', a właściwie ''ziobrowa prokuratura'' w sposób polityczny składa zarzuty o przekroczeniu uprawnień - mówił.

Zapowiedział, że zrzeknie się immunitetu, kiedy wniosek wpłynie do Sejmu.

Adam Bielan pytany o tę sprawę przez dziennikarzy w Sejmie wyraził nadzieję, że "opinia publiczna nie da się oszukać".

- Ta sprawa dotyczy zarzutów stawianych przez dziennikarzy niezwiązanych z naszym środowiskiem - zaznaczył.

Jak ocenił, lider PO Grzegorz Schetyna, "ma kłopot ze swoimi współpracownikami i będzie się starał ich do końca bronić".

- Mam nadzieję, że Platforma, pan Sławomir Neumann nie będzie się chował za immunitetem, zrzeknie się go i pozwoli wyjaśnić tę sprawę do końca - najpierw prokuraturze, a potem sądowi - podkreślił wicemarszałek.

- Przypomnę, że mówimy o zarzutach, które zostały mu (Neumannowi) postawione publicznie przez dziennikarzy zupełnie nie związanych z prawicą, wiele lat temu. To sprawa znana. Pisali o tym dziennikarze tygodnika ''Wprost'', potem dziennika ''Fakt''. Pozostaje pytanie, czemu prokuratura nie zajmowała się tym wcześniej - powiedział Bielan.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum